Kurt Sözlük
Kurt Sözlük

ekonomiyi canlandırma modeli(6)

Aslında ekonomiyi düzeltmek için bol bol para basılsa bu paraları gariban Suriyelilere yardım olarak dağıtılsa onlar da bol bol harcasalar ekonomi canlanır bu bugüne kadar niye kimsenin aklına gelmemiş hayret .

  0
  0
1
abuzittin fakabasan adlı yazarın altına yazmak için tıkla.

Çok para basılmasının sonucu... Diyelim 3,3333333333333 kat daha fazla TL rezervimiz var. Ekmek 5 lira olur ekmeğin 5 lira olması ile baş etmek için asgari ücret 7666 lira olması gerekir. 750 liralık bir evin kirası haliyle 2500 lira olur. Olacak şey paramızın değer kaybetmesinden başka bir şey değil. Ki oluşacak enflasyona hazır olmayan halkın ve oluşacak enflasyonun getireceği sorunlar da cabası...

Türkiyenin bu ani çıkışı istikrarı da etkileyeceğinden dolayı yukarıdaki rakamlar gibi bir idealist sonucun elde edilemeyeceği de aşikar.

Ben bir ekonomis olmadığım için bunun getirebileceği sorunları net olarak hesaplayamam abuzittin cim fakat ülkede daha çok para basılmıyor ise bir bildikleri varıdır illa dimi..

  0
  0
2

sen ciddi ciddi buna cevap verdin ha vay looser vay

 0
 0
2.1

İşsizlik yapıp istatistik cevaplar verdim orada... Milletin sanatçıya saygısı kalmamış... Boş yapma sanatının son temsilcisi sayılıyoruz arttık. Bir nalbant bir bakraççı bir bakırcı. Gene de bakırcılar çarşısında ve jokey bu tür meslekler sürdürülmek istenmekte. Yakında sır lokmacılara da gelecek... Tüm suç sizin.

 0
 0
2.1.1
pablito adlı yazarın altına yazmak için tıkla.

lokmacılar altın çağlarını yaşıyor be sen ne diyorsun

 0
 0
2.2
pablito adlı yazarın altına yazmak için tıkla.
uzay muhtari adlı yazarın altına yazmak için tıkla.

abdülkadir geylaniye sormak lazım, yediği tavuğu diriltmişti o da.

  0
  1
3
il olmak isteyen yazar adlı yazarın altına yazmak için tıkla.

Yorum yazmak için üye değilsen buraya tıkla, üye isen nereden giriş yapman gerektiğini biliyorsundur zaten.