Kurt Sözlük
Kurt Sözlük
uzay muhtari

uzay muhtari (çevrimdışı)[Devre :19/1]

"Bir gün bu neptün den göçüp gidersem yakın beni ve küllerimi pasifik okyanusuna dökün."

En son geldiği tarih   2020-02-17 01:35:29
Buraya ilk geldiği gün   2019-03-30 00:51:00

Sicil Kaydı

İnsanı severek yemek ile alakası yok bence. Ayı ölmemek için önüne ne gelir ise yiyor. İnsan çıkar onu da yer. Belli kalorinin altında kalır ise o ayı 6 aylık kışı atlatamaz.

  
  

Havuç suyu içip ölen adamın hikayesini duydun mu.

  
  

Biz farklı demiyoruz ki abuzittin. :D o hintliler yok mu o hintliler. Misal Hintli müslümanlara su vermeyecen adamlar kast sistemi kullanıyor İslam'da kast mı olur.

  
  

Videoyu izledim ve burcu hanıma karı demez isen sevinirim o artık benim için kart zamparaların ocağını söndüren bir halk kahramanı. En yakın zamanda 50 dönüm tarla bir deniz manzaralı ve 2 yatırımlık ev artı araba satıp tokat yeme cezalı Ankara misketi oynamak isterim burcu hanımefendi ile. (Şaka bir yana iyi kız lan karı deyip aşağılamayın giden kart zamparalar düşünsün.)

  
  

İşsizlik yapıp istatistik cevaplar verdim orada... Milletin sanatçıya saygısı kalmamış... Boş yapma sanatının son temsilcisi sayılıyoruz arttık. Bir nalbant bir bakraççı bir bakırcı. Gene de bakırcılar çarşısında ve jokey bu tür meslekler sürdürülmek istenmekte. Yakında sır lokmacılara da gelecek... Tüm suç sizin.

  
  

eski bir şeyhten de dinlemiştim zaten. 32. Günün tarikat belgeselini de izleyince tam oldu. tamamen sevap ahiret konusunda looser erkeklerin bu ihtiyacından nemalanan bir sistem. enayiler camiye gitse daha az para verecekler ama onlar da ne anlıyorlarsa bu tarikat işinden dediğim gibi konuştuğum şeyh de aynısını söylüyordu ameline bir fayda sağlamayacak şeyhi o kadar yedirip içiriyorlar. malum tarikattan sevap çıkartamazsınız istisnalar hariç. demek ki adamların bir numaralı ihtiyaçları sevap değil bir şeyhin onlarla ilgilenmesi. ve bu belgeselde erkekleri kandırarak yalan söyleyerek duygularıyla oynayarak paralarını söğüşlediklerini şeyhlerden biri gülerek anlatmıyor belki ama tarikatlar hakkında faydalı bilgiler var. kimseyi cennete götüremiyorlar belki ama ruhu münafık derler ya o cinsten linki bırakıyorum ilk bölüm beleş gerisi de beleş...


  
  

Çok para basılmasının sonucu... Diyelim 3,3333333333333 kat daha fazla TL rezervimiz var. Ekmek 5 lira olur ekmeğin 5 lira olması ile baş etmek için asgari ücret 7666 lira olması gerekir. 750 liralık bir evin kirası haliyle 2500 lira olur. Olacak şey paramızın değer kaybetmesinden başka bir şey değil. Ki oluşacak enflasyona hazır olmayan halkın ve oluşacak enflasyonun getireceği sorunlar da cabası...

Türkiyenin bu ani çıkışı istikrarı da etkileyeceğinden dolayı yukarıdaki rakamlar gibi bir idealist sonucun elde edilemeyeceği de aşikar.

Ben bir ekonomis olmadığım için bunun getirebileceği sorunları net olarak hesaplayamam abuzittin cim fakat ülkede daha çok para basılmıyor ise bir bildikleri varıdır illa dimi..

  
  

Bence de insan bu kadar salak olmamalı illa mantıklı bir sebep gerek. Ufkum açıldı bro.

  
  

Hayatımda pavyonda yanıma kons söylemiş biri olmadığım için beni çok ilgilendirmez. Pavyonlara gitme sebebim asker uğurlaması gibi işler.

Konslar vermiyor diyorlar ya inanmayın. O işin raconu farklı. Pavyonda iş ayarlamalar. Genelde muhabbet koyulaşır ise evde eğlenmeye falan çağırdıklarına şahit oldum. O işin de içinde başka bir dümen var. Çünkü kasa her daim kazanır.

  1
  

Hafif ve lezzetli tatlılardan.

  
  

Benim iddama göre akbaş cinsi.

  
  

Az bilinen lezzetlerden.

Lavaş ekmeği arası menemen ve yeşil salata.

  
  

21. Yüz yılın en önemli karşılaşması.

  1
  

Az bilinen bir gerçek.kaplumbağalar salmonella hastalığı taşır. Yani ne ninja kaplumbağayı ne de evcil kaplumbağanızı dudaktan öpmeyiniz.

  
  

Metabolizma meselesi

  
  

Bademciğimiz yerinde.

  
  

Kalem kılıçtan ne kadar keskinmiş ki. Korkudan kalemi tutan elleri hedef aldılar...

  
  

Biri beş der biri bir der abuzittin 6 milyar der. Şu işin adını koyun artık.

  
  

Meşin kının sert dikiş yerleri ile sırtında kaşınan bölgeyi kaşıyan nesillerdi. Atam ile gurur duyuyorum. Onlar sırt kaşımak için başkasına muhtaç olmadı. Kendi sırtını kendi kaşıyamayan da ne bileyim. Şimdiler de bu ruha çok ihtiyacımız var.

  
  

İnsan sorar yani neyse olmuş bir hata.